| Color | Black, Green, Custom |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Usage | Liners |
| Type | Geomembranes |
| Puncture Resistance | 240-960N |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Tear Strength | 93-374N |
| Usage | Liners |
| Puncture Resistance | 240-960N |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Tear Strength | 93-374N |
| Usage | Liners |
| Length | 30m-100m |
|---|---|
| Width | 1m-9m |
| Material | HDPE |
| Usage | Liners |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 4-6m |
|---|---|
| Swelling Index | ≥24ml/2g |
| Type | Geosynthetic Clay Liner |
| Unit Weight | ≥4000g/㎡ |