| Material | Bentonite |
|---|---|
| Width | 4m~6m |
| Installation Method | Splice |
| Geosynthetic Type | Clay Liner |
| Swelling Index | ≥ 24ml/2g |
| Material | PET Polyester Chips |
|---|---|
| Width | 1.0m~6.6m |
| Length | 1.0m~6.6m(Could Be Customised) |
| Packaging Details | Packed in double woven geotextile and strength belt. |
| Delivery Time | 5-8workdays |
| Application | Flue Gas Cleaning Residues Landfill , Road Construction, Railway. Etc. |
|---|---|
| Weight | 100-800g/㎡ |
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Length | 50m-200m |
| Width | 1m-6.6m |
| Width | 4-6m |
|---|---|
| Swelling Index | ≥24ml/2g |
| Type | Geosynthetic Clay Liner |
| Unit Weight | ≥4000g/㎡ |
| Blue Clay | ≥30g/100g |
| Width | 4-6m |
|---|---|
| Swelling Index | ≥24ml/2g |
| Type | Geosynthetic Clay Liner |
| Unit Weight | ≥4000g/㎡ |
| Blue Clay | ≥30g/100g |