| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Usage | Liners |