| Breaking Strength | 10~32N/mm |
|---|---|
| Textured Highth | 0.25mm |
| Environmental Stress Crack Resistance | 300h |
| Geomembrane Color | Black |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Geomembrane Color | Black |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Length | 50-100 M |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Density | 0.94g/cm³ |
| Geomembrane Color | Black |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Length | 50-100 M |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Density | 0.94g/cm³ |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |