| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Acid And Alkali Resistant |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Acid And Alkali Resistant |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Acid And Alkali Resistant |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Material | HDPE (High Density Polyethylene) |
|---|---|
| Length | 30m-100m (Could Be Customized ) |
| Width | 1m-9m (Could Be Customized ) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Surface | Smooth |
| Liner Surface | Rough Column Point |
|---|---|
| Thickness | 1.0mm - 2.5mm |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Density | 0.94g/m3 |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Geomembrane Color | Black |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Length | 50-100 M |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Density | 0.94g/cm³ |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Earth-rock Dam, Rockfill Dam, Masonry Dam, Vertical Anti-seepage Layer Of Foundation, Anti-seepage Lining Of Subway, Basement And Tunnel |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |