| Mass Per Unit Area | ≥4000g/㎡ |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Swelling Index | ≥24 Ml/2g |
| Material | Bentonite |
| Geosynthetic Type | Clay Liner |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Road Construction, Railway, Dam, Coastal Engineering, Etc. |
|---|---|
| Length | 50m - 100m |
| Width | 1m - 6m |
| Weight | 100-800g/㎡ |
| Color | White(Other Color Could Be Customized) |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2mm -1.0mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black/White |
| Width | 3m - 8m |