| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Color | Black, Green, Custom |
| Surface | Smooth |
| Surface | Smooth |
|---|---|
| Length | 30m - 100m |
| Elongation At Break | 700% |
| Thickness | 0.75mm - 3.0mm |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Width | 1m - 9m |
| Application | Tunnel Waterproofing,emergency Drainage Systems And Immersed Tube Structures |
| Length | 30m - 100m |
| Thickness | 0.3mm - 3.0mm |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |