| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |
| Main Material | HDPE |
|---|---|
| Product Length | 50m~100m |
| Sample | Free Provided |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | HDPE (High Density Polyethylene) |
|---|---|
| Length | 30m-100m (Could Be Customized ) |
| Width | 1m-9m (Could Be Customized ) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Surface | Smooth |
| Liner Surface | Rough Column Point |
|---|---|
| Thickness | 1.0mm - 2.5mm |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Density | 0.94g/m3 |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Usage | Liners |
| Type | Geomembranes |
| Puncture Resistance | 240-960N |
| Main Material | HDPE |
|---|---|
| Product Length | 50m~100m |
| Sample | Free Provided |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Width | 6m - 8m |
|---|---|
| Breaking Strength | 10~32N/mm |
| Yeild Elongation Rate | 12% |
| Main Material | HDPE |
| Puncture Strength | 267~800N |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Usage | Liners |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |