| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Rectangular Tear Strength | 125~249N |
|---|---|
| Sample | Ok |
| Main Color | Black, White |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Product Packing | Plastic Packing |
| Application | Earth-rock Dam, Rockfill Dam, Masonry Dam, Vertical Anti-seepage Layer Of Foundation, Anti-seepage Lining Of Subway, Basement And Tunnel |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Heavy Metal Containment Ponds And Industrial Sludge Containment Basins Ect |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Acid And Alkali Resistant |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Material | HDPE/LDPE/LLDPE |
|---|---|
| Thickness | 0.2mm-3.0mm |
| Length | 50m~100m |
| Width | 4m-6m |
| Application | Landfill/ Reservoir/ Lagoon/ Canal/ Construction Site |
| Carbon Black | 2.0~3.0% |
|---|---|
| Thickness | 0.5~2.5mm |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Product Width | 6m~8m |
| Product Length | 50m~100m |