| Color | Black |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Width | 2m-6m |
| Uv Resistance | Excellent |
| Length | 50m-100m |
| Carrying Capacity | Strong |
|---|---|
| Surface | Rough |
| Two-way Limited Tensile Resistance | 30~120KN/m |
| Tensile Resistance When Elongation In The 1% | 23~98KN/m |
| Uv Resistance | Yes |
| Carrying Capacity | Strong |
|---|---|
| Surface | Rough |
| Two-way Limited Tensile Resistance | 30~120KN/m |
| Tensile Resistance When Elongation In The 1% | 23~98KN/m |
| Uv Resistance | Yes |
| Color | Black |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Width | 2m-6m |
| Uv Resistance | Excellent |
| Length | 50m-100m |
| Carrying Capacity | Strong |
|---|---|
| Surface | Rough |
| Two-way Limited Tensile Resistance | 30~120KN/m |
| Tensile Resistance When Elongation In The 1% | 23~98KN/m |
| Uv Resistance | Yes |
| Color | Black |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Width | 2m-6m |
| Uv Resistance | Excellent |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |