| Width | 1m - 9m |
|---|---|
| Tear Resistance | 93-374N |
| Puncture Resistance | 240-960N |
| Type | Geomembranes |
| Color | Black, Green, Custom |
| Puncture Resistance | 267-534N |
|---|---|
| Yeild Elongation Rate | 12% |
| Breaking Elongation | 100% |
| Length | 50m-100m |
| Width | 4m-8m |
| Density | 0.94g/cm³ |
|---|---|
| Product Surface | Rough Textured |
| Width | 6m - 8m |
| Content | HDPE |
| Main Material | Virgin HDPE Material |
| Product Surface | Rough Textured |
|---|---|
| Width | 6m - 8m |
| Main Material | Virgin HDPE Material |
| Yield Strength | 15~44N/mm |
| Breaking Strength | 10~32N/mm |
| Product Surface | Rough Textured |
|---|---|
| Width | 6m - 8m |
| Breaking Strength | 10~32N/mm |
| Yeild Elongation Rate | 12% |
| Breaking Elongation Rate | 100% |
| Product Surface | Rough Textured |
|---|---|
| Width | 6m - 8m |
| Breaking Strength | 10~32N/mm |
| Yeild Elongation Rate | 12% |
| Rectangular Tear Strength | 125~374N |
| Material | HDPE/LDPE/LLDPE |
|---|---|
| Width | 1m-8m(Could Be Customized) |
| Thickness | 0.2mm-3.0mm |
| Weight | 200-1500g/㎡ |
| Temperature Resistance | -70℃ To 80℃ |
| Width | 6m - 8m |
|---|---|
| Breaking Strength | 10~32N/mm |
| Yeild Elongation Rate | 12% |
| Main Material | HDPE |
| Puncture Strength | 267~800N |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |