| Puncture Strength | 240-960N |
|---|---|
| Elongation At Break | 700% |
| Permeability Coefficient | ≤ 1.0 X 10^-13 G/cm |
| Color | Black, Green, Custom |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Surface | Smooth |
| Puncture Resistance | 240-960N |
| Length | 30m-100m |
| Length | 30m-100m |
|---|---|
| Width | 1m-9m |
| Material | HDPE |
| Usage | Liners |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Usage | Liners |
| Uv Resistance | ≥50% |
|---|---|
| Geomembrane Color | Black |
| Geomembrane Length | 50m~100m |
| Material Content | HDPE |
| Thickness | 0.5~2.5mm |
| Breaking Strength | 10~32N/mm |
|---|---|
| Textured Highth | 0.25mm |
| Environmental Stress Crack Resistance | 300h |
| Geomembrane Color | Black |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Color | Black, Green, Custom |
|---|---|
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Length | 30m-100m |
| Width | 1m-9m |
| Puncture Resistance | 267-534N |
|---|---|
| Yeild Elongation Rate | 12% |
| Breaking Elongation | 100% |
| Length | 50m-100m |
| Width | 4m-8m |
| Puncture Resistance | 267-534N |
|---|---|
| Yeild Elongation Rate | 12% |
| Breaking Elongation | 100% |
| Length | 50m-100m |
| Width | 4m-8m |