| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Color | Black, Green, Custom |
|---|---|
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Length | 30m-100m |
| Width | 1m-9m |
| Tear Resistance | 93-374N |
|---|---|
| Thickness | 0.3-3.0mm |
| Type | Geomembranes |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Width | 1m-9m |