| Puncture Strength | 240-960N |
|---|---|
| Elongation At Break | 700% |
| Permeability Coefficient | ≤ 1.0 X 10^-13 G/cm |
| Color | Black, Green, Custom |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Carbon Black | 2.0~3.0% |
|---|---|
| Thickness | 0.5~2.5mm |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Product Width | 6m~8m |
| Product Length | 50m~100m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2mm -1.0mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black/White |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 50m-100m |
| Width | 6m-8m |
| Thickness | 0.5mm-2.5mm |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Surface | Roughened |
|---|---|
| Length | 50m-100m |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | HDPE (High Density Polyethylene) |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |