| Surface | Smooth |
|---|---|
| Length | 30m - 100m |
| Elongation At Break | 700% |
| Thickness | 0.75mm - 3.0mm |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Weight | 200-1500g/㎡ |
|---|---|
| Tensile Strength | ≥20MPa |
| Thickness | 0.2mm-3.0mm |
| Puncture Resistance | ≥120N |
| Width | 1m-8m |
| Material | High-quality Original Geomembrane Resin |
|---|---|
| Width | 1m-8m |
| Length | 30-100m |
| Tensile Strength | >14Mpa |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2mm -1.0mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black/White |
| Width | 3m - 8m |
| Surface | Smooth |
|---|---|
| Length | 30m - 100m |
| Elongation At Break | 700% |
| Thickness | 0.75mm - 3.0mm |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Width | 1m-8m |
|---|---|
| Temperature Resistance | -70℃ To 80℃ |
| Tensile Strength | ≥20MPa |
| Puncture Resistance | ≥120N |
| UV Resistance | ≥70% |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |