| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2mm -1.0mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black/White |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 50m-100m |
| Width | 6m-8m |
| Thickness | 0.5mm-2.5mm |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Surface | Roughened |
|---|---|
| Length | 50m-100m |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | HDPE (High Density Polyethylene) |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Material | HDPE/LDPE/LLDPE |
|---|---|
| Width | 1m-8m(Could Be Customized) |
| Thickness | 0.2mm-3.0mm |
| Weight | 200-1500g/㎡ |
| Temperature Resistance | -70℃ To 80℃ |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Surface | Smooth |
|---|---|
| Length | 30m - 100m |
| Elongation At Break | 700% |
| Thickness | 0.75mm - 3.0mm |
| Chemical Resistance | Excellent |