| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 50m-100m |
| Width | 6m-8m |
| Thickness | 0.5mm-2.5mm |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Material | Geotextile、PE Film And EVA |
|---|---|
| Width | 4-6m |
| Weight | 200-1500g/㎡ |
| Tear Resistance | ≥80N |
| Installation Method | Welding |
| Thickness | 1.0-3.0mm |
|---|---|
| Length | 50m~100m |
| Width | 7m |
| Rough Height | 0.25mm |
| Minimum Density | 0.939g/m2 |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2mm -1.0mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black/White |
| Width | 3m - 8m |
| Color | Black |
|---|---|
| Uv Resistance | Yes |
| Length | 50m-100m |
| Application | Landfill Capping, Pond Liners, Waste Containment |
| Width | 6m-8m |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |
| Puncture Strength | 240-960N |
|---|---|
| Elongation At Break | 700% |
| Permeability Coefficient | ≤ 1.0 X 10^-13 G/cm |
| Color | Black, Green, Custom |
| Chemical Resistance | Excellent |