| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Width | 1m-9m |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Color | Black, Green, Custom |
| Puncture Resistance | 240-960N |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |
| Liner Surface | Rough Column Point |
|---|---|
| Thickness | 1.0mm - 2.5mm |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Density | 0.94g/m3 |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Surface | Roughened |
|---|---|
| Length | 50m-100m |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | HDPE (High Density Polyethylene) |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
| Puncture Strength | 240-960N |
|---|---|
| Elongation At Break | 700% |
| Permeability Coefficient | ≤ 1.0 X 10^-13 G/cm |
| Color | Black, Green, Custom |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Geomembrane Color | Black |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Length | 50-100 M |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Density | 0.94g/cm³ |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |