| Width | 1m - 9m |
|---|---|
| Tear Resistance | 93-374N |
| Puncture Resistance | 240-960N |
| Type | Geomembranes |
| Color | Black, Green, Custom |
| Material | High-quality Original Geomembrane Resin |
|---|---|
| Width | 1m-8m |
| Length | 30-100m |
| Tensile Strength | >14Mpa |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Width | 1m - 9m |
| Application | Artificial Lake, Irrigation Reservoirs,Landfill Liners And Erosion Control . |
| Length | 30m - 100m |
| Thickness | 0.3mm - 3.0mm |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Width | 1m - 9m |
| Application | Tailings Storage,Waste Rock Dump Liners,Acid Mine Drainage |
| Length | 30m - 100m |
| Thickness | 0.3mm - 3.0mm |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Color | Black, Green, Custom |
|---|---|
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Length | 30m-100m |
| Width | 1m-9m |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |