| Width | 6m - 8m |
|---|---|
| Breaking Strength | 10~32N/mm |
| Yeild Elongation Rate | 12% |
| Main Material | HDPE |
| Puncture Strength | 267~800N |
| Geomembrane Color | Black |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Length | 50-100 M |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Density | 0.94g/cm³ |
| Width | 6m-8m |
|---|---|
| Material Content | HDPE |
| Content | HDPE |
| Carbon Black | 2.0~3.0% |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | HDPE (High Density Polyethylene) |
|---|---|
| Length | 30m-100m (Could Be Customized ) |
| Width | 1m-9m (Could Be Customized ) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Surface | Smooth |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Color | Black, Green, Custom |
| Temperature Range | -70°C To 80°C |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Elongation At Break | 700% |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Weight | 100g/m2-800g/m2 |
|---|---|
| Color | Black, White,Green,Blue, Custom |
| Width | 1m-6.6m |
| Acid And Alkali Resistance | Excellent |
| Uv Resistance | 70% |