| Application | Landfill, Mining, Water Containment, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 0.2~3mm |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Color | Black,White,Green,Custom |
| Width | 3m - 8m |
| Application | Landfill, Mining, Pond Liner, Etc. |
|---|---|
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Surface | Smooth |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Color | Black, Green, Custom |
| Surface | Smooth |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Acid And Alkali Resistant |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Installation Method | Hot Wedge Welding |
| Thickness | 0.3mm-3.0mm |
| Color | Black, Green, Custom |
| Surface | Smooth |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Puncture Strength | 267~534N |
| Main Color | Black, White |
| Color | Black Or As Per Your Request |
| Geomembrane Length | 50m~100m |
| Type | Geomembranes |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Color | Black, Green, Custom |
| Surface | Smooth |
| Yeild Elongation Rate | 12% |
| Rectangular Tear Strength | 125~249N |
|---|---|
| Sample | Ok |
| Main Color | Black, White |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Product Packing | Plastic Packing |
| Application | Landfill, Mining(Various Heavy Metals) |
|---|---|
| Chemical Resistance | Acid And Alkali Resistant |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | Black, Green, Custom |
| Installation Method | Hot Wedge Welding |